ویدیو

کنسرت ارکستر چکاوک - تالار وحدت 1398

ارکستر چکاوک به رهبری رضا شایسته یکی از اجراهای ششمین شب از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بود که در تالار وحدت به اجرا در آمد. به گزارش آوای ایرانیان، ارکستر چکاوک با اجرای گلچینی از آثار ماندگار موسیقی ایران یکی از خاطره انگیزترین شبهای جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر را رقم زد. ارکستر چکاوک در این اجرا، با رپرتواری از آثار ماندگار اساتید موسیقی ایرانی حال و هوایی نوستالوژیک را برای حاضران در سالن به ارمغان آورد و درمیان اجرا رضا شایسته در سخنان کوتاهی گفت: «امشب برای من شب خاطره انگیزی است چون در سالگرد بیستمین سالگرد ارکستر چکاوک هستیم و بیست سال با دلگرمی مخاطبان در موسیقی ایران قرار داریم.» این ارکستر با خوانندگی سروش مظفری و مجید حسین خانی قطعاتی همچون «میپرستم» ساخته کاظم رزازان، «دل بیقرار» ساخته فضل الله توکل، اجرای بیکلام «ترانه مخلوق»، «میگذرم تنها» ساخته همایون خرم، «شانه» اثر عباس شاپوری، «هوس» ساخته انوشیروان روحانی، «شب پر ستاره»، «دنیا» اثر جهانبخش پازوکی، «سیمین بری» اثر جمشید شیبانی و «راز دل» اثر همایون خرم را اجرا کرد.

هوس

می پرستم

مخلوق

گلزار

کنسرت ارکستر چکاوک - تالار وحدت 1397

ارکستر چکاوک به رهبری رضا شایسته وهمراهی محمد افروز و مجید حسین خانی، در شبی به یادماندنی گلچینی از آثار ماندگار موسیقی ایران در چند دهه اخیر را در تالار وحدت اجرا کرد که این قطعات سرشار از نوستالژی اکثرا برای نخستین بار پس از انقلاب در کنسزتی رسمی اجرا شد.

در بخش اول این کنسرت ارکستر چکاوک، ترانه شهرزاد و گمشده را با صدای محمد افروز را اجرا کرد. پس از آن مجید حسین خانی در جایگاه خواننده ارکستر قرار گرفت و قطعات عاشق شدم من، گل سنگم ، سال را با همراهی ارکستر چکاوک اجرا کرد در پایان بخش اول این کنسرت،، محمد افروز با حضور مجدد خود روی صحنه، خواننده قطعه جلوه بستان شد.
پس از دقایقی تنفس این ارکستر ترانه هوس و دل بیقرار را با صدای محمد افروز اجرا کرد. سپس ترانه قسم، قطعه دنیا، با صدای مجید حسین خانی اجرا شد. قطعه بعدی رپرتوار اجرای چکاوک در این کنسرت، تمنا بود که با صدای محمد افروز برای حاضران در سالن نواخته شد.
در قسمت بعدی کنسرت، سحاب تربتی نوازنده تنبک همراه با روزبه زرعی نوازنده پرکاشن دقایقی به همنوازی پرداختند و سپس قطعه شب پر ستاره ( اثری از فضل الله توکل) با صدای محمد افروز توسط ارکستر چکاوک اجرا شد.

جلوه بستان

قسم به عشق

عاشق شدم من

گل سنگ

گمشده

دنیا

کنسرت ارکستر چکاوک - جشنواره فجر ۱۳۹۶

ارکستر چکاوک در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر قطعات خود را به عنوان حسن آغاز جشنواره برای مخاطبان حاضر و مشتاق خود روی صحنه برد. رضا شایسته سرپرست ارکستر چکاوک است و مهرداد پازوکی نیز آهنگسازی و نوازنده پیانوی این اجرا را بر عهده داشتند. کنسرت ارکستر چکاوک در سانس اول قطعه‌های «سبز»، «استغنای عشق»، «زنده‌وار»، «تو فروردین»، «آرزوی محال»، «سایه سرگردان» و «دل شیدا» را اجرا کرد. همچنین قطعه‌های «پیش درآمد اصفهان»، «چهار مضراب اصفهان»، «آه باران»، «درس محبت»، «کدام غبار»، «انتظار» و «پرواز با خورشید» را برای مخاطبان خود در سانس دوم تدارک دیده بود. دانیال جورابچی، علیرضا فواکهی، رائین نورایی، آرمین قضاتی، مهدی کاسی پور، روزبه بهاری، مجید خردجو و رضا فدوی نیا (ویولن‌یک) و امیر نظری سالاری، مرضیه مزینانی، امیرحسین طائی، کوشا صرافی، رمیصا نفیسی و امیر حسین شجاعی (ویولن دو) از جمله اعضای این ارکستر هستند. داریوش حجازی، حمید یاسری، احمد مقدسی زاده، همایون هاشم زاده (ویولن آلتو)، سیامک صانعی (کنترباس)، نیلوفر ابراهیمی (فلوت)، حسام صدفی نژاد (اُبوا)، علی اصغر شمس آبادی (کلارینت)، آزاده امیری (تار)، مریم ملا (تنبک) دیگر اعضای این گروه بودند.

پرواز با خورشید

سبز

تا فروردین

زنده وار

کنسرت ارکستر چکاوک - سال ۱۳۹۵

کنسرت ارکستر چکاوک به سرپرستی رضا شایسته شامگاه ١٠ دی ماه ۱۳۹۵ در تالار وحدت برگزار و در آن، قطعات راز دل، وای از این جدایی، در میان گل ها، خواب نوشین، شانه، سیمین بری، درد عشق و انتظار، آهسته آهسته، دل بی قرار و چند قطعه بی کلام از آهنگسازانی مانند همایون خرم، پرویز یاحقی، اسدالله ملک، عباس شاپوری و فضل الله توکل اجرا شد.

وای از این جدایی

تک درخت

سیمین بری

شانه

می‌گذرم تنها

دل بی‌قرار

کنسرت ارکستر چکاوک - سال ۱۳۹۴

ارکستر «چکاوک» به سرپرستی رضا شایسته در شامگاه 14 شهریورماه در تالار وحدت به رهبری رضا شایسته روی صحنه رفت و قطعاتی خاطره انگیز از موسیقی ایرانی را اجرا کرد. ایرج خواجه امیری، مرجانه گلچین، افسانه بایگان، عبدالرضا اکبری، بهزاد رحیم خانی، رضا فیاضی، جلیل فرجاد و … از جمله چهره های آشنایی بودند که در این کنسرت حضور داشتند.   در این کنسرت، قطعه هایی از استادان اسدالله ملک، روح الله خالقی، فضل الله توکل، بزرگ لشکری و عباس شاپوری اجرا شد.

حضور هنرمندان

دوستی

ساقی

تک درخت

کنسرت ارکستر چکاوک - سال ‍‍‍۱۳۹۳

ارکستر «چکاوک» به سرپرستی رضا شایسته و با همراهی میلاد کیایی این کنسرت را در شهریور 1393 در تالار وحدت به روی صحنه برد. در این کنسرت میلاد کیایی نوازنده برجسته سنتور قطعات «بهار جاودانه» و «رقص ژاله» را به عنوان نوازنده مهمان اجرا کرد.

با تو رفتم

بهار جاودان

جدایی تو

keyboard_arrow_up
Call Now Button